» » با حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان برگزار شد : جلسه بررسی برنامه های تنش آبی ۱۴۰۰ در شهرستان های شرق استان

با حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان برگزار شد : جلسه بررسی برنامه های تنش آبی ۱۴۰۰ در شهرستان های شرق استان

با حضور مهندس هرمزی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان جلسه بررسی برنامه های تنش آبی ۱۴۰۰برای شهرستان های شرق و غرب استان در ستاد و امور آب و فاضلاب گنبد برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، در ابتدای این جلسه رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از شرایط سخت و بحرانی در تابستان ۱۴۰۰ در استان گفت و اظهار داشت :  تأمین آب شرب مشترکین در شهر ها و روستاهای استان از اولویت‌های این شرکت است که با توجه به محدودیت های مالی و آبی با برنامه ریزی‌های مناسب و جلسات مختلف جهت تأمین آب شرب پایدار همه مناطق استان به صورت شبانه روزی باید در تلاش باشند تا بتوانیم با کمترین مشکل این بحران را سپری کنیم .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان تصریح کرد : با استفاده از توان فنی و عملیاتی داخلی شرکت، همه همکاران باید تلاش کنند نسبت به افزایش ظرفیت تأمین آب تا حد امکان اقدام شود و اصلاحات ضروریِ شبکه در اولویتِ اجرا قرار گیرد .

هرمزی اظهار داشت: کاهش بارندگی در سال آبی جاری و افزایش مصرف با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت مسائل بهداشتی در مناطق مختلف ، استان را در حوزه آب با چالش جدی روبرو کرده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان  در پایان با اشاره به کاهش نزولات جوی و کم آبی امسال یادآور شد، از ابتدای سالجاری بارندگی استان گلستان رتبه پنجم بیشترین میزان کاهش بارش در کشور را داشته و عبور از شرایط پیش رو صرفا با همکاری و همدلی هم استانی‌های شریف با مصرف صحیح و بهینه منابع آب در تمامی بخش‌های شرب، کشاورزی، صنعت و خدمات امکان پذیر خواهد بود.

گفتنی است در پایان این جلسه با دستور مهندس هرمزی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان مقرر گردید تمهیدات و مراقبت لازم در کاهش سطح تنش آبی در شهر ها و روستاهای استان در دستور کار قرار گیرد .

تشکیل ستاد پایش تنش آبی بصورت مستمر ، انجام تمهیدات لازم جهت شناسایی و پیش بینی رفع مشکل تأمین آب بویژه در مناطق دچار کمبود آب ، شناسایی منابع تامین آب و امکانات سایر سازمان ها و دستگاهای اجرایی و بخش خصوصی ، آماده باش تمام وقت کلیه تیم های واکنش سریع در مراکز امداد و رفع حوادث و همچنین پایش مستمر کیفیت آب شرب و فعال نگه داشتن سیستمهای بهبود کیفی بخشی از مصوبات این جلسه در راستای گذر از بحران تنش آبی در استان بوده است .

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت