» » مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان: برداشت های بی رویه زنگ خطری برای منابع آبی/ آبرسانی روستاهای فاقد آب نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان: برداشت های بی رویه زنگ خطری برای منابع آبی/ آبرسانی روستاهای فاقد آب نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : برای آبرسانی کل روستاهای فاقد آب استان نیاز به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، ، «بهزاد هرمزی» ظهر (پنجشنبه 16 اردیبهشت) در نشست خبری با موضوع «مدیریت مصرف آب و گذر از تنش آبی تابستان 1400»، گفت: استان گلستان استانی کشاورزی است و کشاورزی ما متکی به چاه های آب هستند. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان افزود: 35 هزار حلقه چاه آب در استان وجود دارد که از این تعداد تنها 600 حلقه برای آب شرب است .

وی ادامه داد: در زمان پیک کشاورزی چاه های کشاورزی روشن می شود و باعث کاهش سفره های آب زیر زمینی می شوند. 

هرمزی افزود: گرمای 10 روز گذشته باعث کاهش 8 درصدی چاه های آب شهر گرگان شد که با این وضعیت تنش آبی در سال جاری با کمبود آب و از بین رفتن سفره های زیرزمینی مواجه خواهیم شد. 

وی اظهارداشت: ما در استان دچار عقب افتادگی طولانی هستیم و استان گلستان و گرگان تنها مرکز استانی است که از منابع آبی سد بی بهره است. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان با بیان اینکه نیاز آبی شهر گرگان یک هزار و 750 لیتر بر ثانیه است، گفت: در حال حاضر یک هزار و 300 لیتر بر ثانیه آب در گرگان تولید می شود. 

هرمزی گفت: امسال سال بحرانی و کم آبی است برداشت های بی رویه از سفره های زیرزمینی زنگ خطری را به وجود آورده است که یکی از این زنگ خطرها کمبود منابع زیرزمینی است.

وی تاکید کرد: اگر سیاستی برای آب های زیرزمینی اتخاذ نشود با چالش اساسی روبرو خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان از وجود 74 روستای فاقد آب در استان خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته 10 روستای کلاله و مرواه تپه آبرسانی خواهند شد. 

وی با بیان اینکه برای آبرسانی کل روستاهای فاقد آب استان نیاز به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است، افزود: این در حالی است که منابع سال گذشته شرکت آب و فاضلاب استان 63 میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان: برداشت های بی رویه زنگ خطری برای منابع آبی/ آبرسانی روستاهای فاقد آب نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت