» » آموزش استفاده از آب خاکستری به دانش آموزان گنبدی در مانور نجات آب

آموزش استفاده از آب خاکستری به دانش آموزان گنبدی در مانور نجات آب

  مدیر امور آب و فاضلاب گنبد از اقدام های این شرکت در آموزش استفاده از آب خاکستری به دانش آموزان ابتدایی در مانور نجات آب خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان  احمد ابراهیمی  با اشاره به اینکه استفاده از آبهای خاکستری راهکاری مناسب برای مقابله با کم آبی است اظهار داشت: در هر حال ما موظف هستيم، هيچ قطره آبي در هيچ گوشه اي از اين كشور بيهوده هدر نرود لذا بايد درچگونگي مصرف آب و در فعاليت هاي شخصي و روزانه در راستاي صرفه جويي از آب پاكيزه مسئولانه و دل سوزانه عمل كنيم.

ابراهیمی هدر دادن آب را مشکل فرهنگی عنوان و تصریح کرد: این روزها مساله کمبود آب در سراسر جهان به بحرانی عمومی تبدیل شده است و صرفه‌جویی در مصرف آن نه تنها هزینه ها را کاهش خواهد داد بلکه برای کشور و نسل‌های آینده نیز مفید خواهد بود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه صرفه جویی در مصرف آب باید از دوران کودکی در کانون خانواده و مدرسه ترویج شود افزود :طبق هماهنگی به عمل آمده با دبستان غیر دولتی سما  تعداد ....دانش آموز در مانوری یک ساعته ضرورت مصرف صحیح آب با مفاهیم آب خاکستری و نحوه استفاده مجدد آن درمنزل و فعالیت‌های مختلفی از جمله آبیاری فضای سبز خانگی، شستشوی منزل حیاط و ماشین و....   همچنین اثرات کاهش هزینه آب خانوار در اثر استفاده از آب خاکستری در یک منزل مسکونی آشنا شدند .

  وی افزود: آب خاکستری عمده فاضلاب خانگی حاصل از فعالیت‌های معمول روزانه نظیر شستشوی ظروف و حمام کردن است، که می‌تواند برای اموری مثل آبیاری فضاهای سبز، شستن خیابان‌ها و خودروها و غیره استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

 

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت