» » پیام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان به مناسبت فرا رسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب

پیام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان به مناسبت فرا رسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با صدور پیامی فرا رسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب (یکم الی هفتم تیرماه) را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، متن پیام ارسالی مهندس هرمزی به شرح ذیل می باشد :

“بسم الله الرحمن الرحیم”
 “کلوا و اشربوا و لاتسرفوا….بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید”

بار دیگر و همزمان با آغاز فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب همچون سال های گذشته یادآور احتیاط در مصرف آب می گردد و هشدار بحران کم آبی سر می دهد با امید به اینکه همه باهم تشنگی زمین را دریابیم و در راستای حفظ ذخایر آبی کوشا باشیم.

هر ساله در کشورمان یکم الی هفتم تیر ماه تحت عنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است و به ما این پیام را می دهد که با مصرف صحیح آب ، و جلوگیری از هدر رفت آن در فصل گرما و تابستان می توانیم تا حدی کمبود منابع تامین آب را جبران نماییم.

 هفته صرفه‌جویی در مصرف آب به عنوان یک رویداد فرهنگی، در افکار عمومی و رسانه ها جای باز کرده و سالیان سال در این هفته برنامه های فرهنگی و آموزشی متنوعی برای ارتقای آگاهی های عمومی درباره آب به عنوان ارزشمندترین هدیه الهی و مهم ترین عامل تداوم حیات موجودات زنده و جلب توجه افکار عمومی به این مایه حیات بخش انجام می شود .

امسال با توجه به خشکسالی بی سابقه و کاهش نزولات آسمانی همچنین شیوع ویروس کرونا و لزوم توجه بیشتر مردم به بهداشت فردی در این شرایط حساس مصرف آب را به شدت افزایش داده است ، بنابراین نیاز به توجه جدی و همگانی به مدیریت مصرف آب احساس می شود و یکی از راهکارهای عبور از شرایط سخت آبی این است که همه آحاد جامعه بتوانند  با مصرف بهینه نقش خود را  در موضوع سازگاری با کم‌آبی به خوبی ایفا کنند

بیشترین آب مصرفی در گلستان معادل ۸۸ درصد مربوط به بخش کشاورزی است و فقط ۹ درصد آن در حوزه آب شرب و سه درصد در بخش صنعت مصرف می‌شود که با توجه به شرایط بد بارندگی و برداشت بی‌رویه از منابع آبی، اگر تابستان امسال مدیریت مصرف آب صورت نگیرد در تمام حوزه ها خصوصا آب شرب با مشکلاتی زیادی روبرو خواهیم شد.

موضوع روش صحیح مصرف از چنان جایگاهی برخوردار بود که با توجه به اهمیت حیاتی و اساسی مصرف مدبرانه و عاقلانه منابع کشور مقام معظم رهبری سال 88 را سال  اصلاح الگوی مصرف نام گذاری نمودند چرا که  با جلوگیری از اسراف و رعایت الگوی صحیح مصرف در حوزه های مختلف ، امکان استفاده مناسب برای نسل های آینده نیز میّسر می شود ما این فرمایش گوهر بار مقام معظم رهبری را نصب العین خود برای طول تاریخ داشته و در زندگی خود باید به آن عمل نماییم منابع محدود نیاز به مدیریت صحیح دارد.

آنچه مسلم است، توجه ویژه به اهمیت و مدیریت بهینه منابع آب بر پایه همكاری و مشاركت تمام سطوح و لایه های اجتماعی است كه در این فرایند از مشترکین در شهر ها و روستاهای استان گرفته تا سازمانها و نهادهای دولتی همگی باید با تعهد و آگاهی اجتماعی به این مهم توجه كنیم تا شاهد بهره برداری پایدار از منابع آبی استان باشیم.
در پایان از مردم شریف استان گلستان خواستاریم با توجه به در پیش بودن تابستانی سخت  و ضرورت رعایت مسائل بهداشتی ، در حد امکان مدیریت مصرف را سرلوحه خود قرار داده، تا بتوانیم از فصل گرم سال  به خوبی و با کمترین مشکل عبور نماییم .

 

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت