» » خسارت 12 میلیارد تومانی سیل به تأسیسات آب و فاضلاب گلستان

خسارت 12 میلیارد تومانی سیل به تأسیسات آب و فاضلاب گلستان

 سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان گفت: در سیلاب اخیر بیش از 12 میلیارد تومان خسارت به بخش‎ آب و فاضلاب شهری اعم از تأسیسات، برق، چاه‎های و خطوط انتقال وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، مهندس" ابوالفضل رحیمی" گفت :  با توجه به وقوع تندباد در روز دوشنبه با سرعت بیش از 90 کیلومتر بر ساعت و میانگین بارندگی 150 تا 200 میلی‎متر در نقاط مختلف استان گلستان بخش اعظمی از تجهیزات ما به‎دلیل قطعی گسترده برق با مشکل مواجه شد اما به‎دلیل اطلاع‎رسانی که از قبل صورت گرفته بود از دو روز گذشته خود را برای این شرایط آماده کرده و ذخایر خوبی را در مخازن فراهم کرده بودیم.

وی تصریح کرد:  در حالی که با وقوع طوفان بیش از 73 هزار مترمکعب در شبانه‎روز ظرفیت تولید را از دست داده بودیم اما با ذخایر صورت‎گرفته در مخازن توانستیم مشکل را مدیریت کنیم.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان با بیان اینکه از آغاز وقوع سیل تاکنون در اکثر شهرها مشکل قطعی آب را نداشتیم، اذعان کرد: مشکل قطعی آب تنها در برخی نقاط کوچک و محلی اتفاق افتاده بود که در مدت زمان کوتاهی حل شد.

رحیمی ابراز کرد: در شهر گرگان با توجه به قرار گرفتن در آستانه سال جدید که مصرف بسیار بالایی داشت در برخی نقاط شاهد قطعی آب بودیم اما توانستیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی یادآور شد: مصرف آب در شهر گرگان در ساعت 18 عصر روز 29 اسفندماه 2 هزار و 500 لیتر در ثانیه بود این در حالی است که منابع تأمین ما یک هزار و 600 لیتر در ثانیه ما بوده است که با ذخیره‎سازی در روزهای قبل موفق شدیم این افزایش مصرف را مدیریت کنیم.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان با بیان اینکه با توجه به شرایط پیش آمده برخی از چشمه‎ها را از دست دادیم و کدورت با افزایش همراه بود، گفت: همچنین دو مورد از منابع تأمین بزرگ را در جنوب گرگان از دست دادیم و تصفیه‎خانه الگندره و ناهارخوران به‎دلیل گل‎آلود شدن رودخانه‎ها با مشکل مواجه شد اما با مدیریت صحیح توانستیم در مدت کوتاهی آن را به مدار بهره‎برداری برگردانیم.

رحیمی با بیان اینکه با مدیریت انجام‎شده فاضلاب شهرهای بندرگز و بندرترکمن با وجود آبگرفتگی با مشکلی روبه‎رو نشد، بیان کرد: شهرهای درگیر طوفان اعم از گنبدکاووس، آق‎قلا، انبارالوم و گمیشان با پشتیبانی شهرهای مجاور خدمات دریافت کردند و مشکلی نداشتند.

وی تأکید کرد:  در سیلاب اخیر بیش از 12 میلیارد تومان خسارت به بخش‎های مختلف آب و فاضلاب شهری اعم از تأسیسات، برق، چاه‎ها و خطوط انتقال وارد شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان با اشاره به اینکه در سیلاب اخیر مشکل قطعی گسترده آب در شهرهای استان وجود نداشت، افزود: در حال حاضر تمام شهرهای استان در شرایط مناسبی قرار دارند و مشکل آبرسانی و فاضلاب در شهرهای استان گلستان وجود ندارد و شرایط تحت کنترل است.

رحیمی در پایان از شهرورندان خواست تا در مصرف آب صرفه‎جویی کنند و یادآور شد: با توجه به اینکه در شرایط بحرانی قرار داریم و ممکن است با بارس اتفاقات جدیدی برای تأسیسات آب و فاضلاب شهری رخ دهد از مردم می‎خواهیم آب را مدیریت‎شده مصرف کنند.

 

خسارت 12 میلیارد تومانی سیل به تأسیسات آب و فاضلاب گلستان

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت