» » بازدید معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت نیرو از تصفیه خانه فاضلاب گرگان

بازدید معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت نیرو از تصفیه خانه فاضلاب گرگان

دکتر محسن بختیار معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو صبح چهارشنبه از تصفیه خانه فاضلاب گرگان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، " محسن بختیار " معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو صبح چهارشنبه با حضور در تصفیه خانه فاضلاب گرگان از بخش های مختلف تصفیه خانه بازدید کردند .

مهندس رحیمی سرپرست آبفا گلستان در بازدید از آزمایشگاه تصفیه خانه فاضلاب گرگان اظهار کرد : این آزمایشگاه با داشتن دستگاههای مجهز و متعدد یکی از مدرنترین آزمایشگاه های کشور محسوب می شود که برخی از دستگاه هایی که در آزمایشگاه وجود دارد تنها در دو الی سه آزمایشگاه آب و فاضلاب در سطح کشور وجود دارد و تمامی نمونه های انجام شده در آزمایشگاه ما در مجامع داخلی مورد اعتبار است.

سرپرست آب و فاضلاب گلستان در جریان این بازدیدگفت : این تصفیه خانه با ظرفیت 16 هزار مترمکعب در شبانه روز در حال بهره بردار ی می باشد که قابلیت افزایش روزانه تا ۳۰ هزار متر مكعب را دارد و تکمیل مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب گرگان و استفاده از  بیوگاز حاصل از فرایند تصفیه بی هوازی فاضلاب در تولید برق ،که جز طرح های توسعه ای آینده می باشد که مطالعات آن در مدول دو پیش بینی گردیده است.

 سرپرست آب و فاضلاب گلستان در بازدید از اتاق کنترل تصفیه خانه اظهار کرد : آبفا در راستای ایجاد سیستم جامع بهره برداری فاضلاب، کار مطالعه و عملیات اجرایی طرح های فاضلاب در قالب ایجاد تأسیسات فاضلاب شهرهای استان از محل اعتبارات استانی ویژه را در حال انجام و اقدام دارد.

 ابوالفضل رحیمی گفت: با توجه به اضافه شدن جمعیت ۳۰ هزار نفری مسکن مهر شهر گرگان و تصویب طرح توسعه شبکه فاضلاب سایتهای مسکن شهر گرگان نیاز تامین اعتبار لازم برای توسعه و تکمیل طرح در این بخش می باشد

 رحیمی گفت : توجه به اهميت اجراي طرح فاضلاب و كارهاي عظيمي انجام شده اما متاسفانه  سرانه برخورداري استان از اين طرح هنوز به حد قابل قبول نرسيده كه اميدواريم با برنامه ريزي هاي صورت گرفته  عقب ماندگی جبران گردد.

وی افزود : میانگین کشور در فاضلاب ۴۸ درصد است و استان گلستان تنها ۱۶/۵ درصد را به خود اختصاص داده است،   ما در طول سال آینده در نظر داریم با اجرای خطوط انفصالی شبکه فاضلاب حدود 100 کیلومتر شبکه اجرا شده دارای  خطوط انفصالی را وارد مدار بهره برداری کنیم که موجب ارتقا شاخص جمعیت تحت پوشش به ۲۵ درصد می گردد که بیش از نیمی از میانگین کشور می باشد.

  سرپرست آبفا گلستان اظهار کرد: در دو شهر علی آباد و آق قلا پیگیری اجرای پروژه از طریق فایناس داخلی براساس   ماده ۵۶ قانون تنظیم مقرارت مالی دولت، اجرای کل شبکه در زون بندی های متفاوت و ایستگاه پمپاژ در دستور کار قرار دارد که استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران صورت نگرفته است .

رحیمی در خصوص وضعیت پیشرفت پروژه فاضلاب گنبد گفت : با برنامه ریزی کوتاه مدت در تلاش هستیم ایستگاه 3 ایستگاه پمپاژ شهر گنبد را در نزدیکی ایستگاه مرکزی بهره برداری کنیم که در این صورت بیش 40 درصد شبکه بهره برداری خواهد گردید  که نیاز به 40 میلیارد تومان اعتبار می باشد .

 در پایان وی خاطر نشان کرد : در شهر آزادشهر پیشرفت فیزیکی 30 درصدی داشتیم و برای تکمیل آن که شامل اجرای تصفیه خانه، ایستگاه پمپاژ و اجرای خطوط انفصالی در شبکه اجرا شده نیاز به اعتباری حدود 30میلیارد تومان می باشد .

                                                                                                                                           

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت