» » همایش بسیج و پدافند غیر عامل در شرکت آب و فاضلاب گلستان برگزار گردید

همایش بسیج و پدافند غیر عامل در شرکت آب و فاضلاب گلستان برگزار گردید

 

همایش بسیج و پدافند غیرعامل آب و فاضلاب گلستان با حضور مدیر عامل ، مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گلستان ، مدیران و معاونین و کارشناسان بسیجی  ستادی و مناطق در سالن کنفرانس ستاد شرکت برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب گلستان، ابتدا مدیرعامل شرکت ضمن خوش آمد گویی با بیان اینکه  رعایت الزامات پدافند غیرعاملی در حوزه طرح های توسعه و احداث  آب و فاضلاب را امری ضروری دانستند و بیان کرد که ضروری است در جلسات پدافند غیرعامل راهکارهای لازم برای مقابله با بحران و تهدیدات احتمالی تاسیسات مورد بررسی و شناسایی قرار گیرد.

محمد هادی رحمتی افزود : با توجه به ضرورت و حاسیست پایداری آب شرب ، رعایت این الزامات و بروزرسانی ها برای پیش بینی و پیشگیری از خسارات و همچنین افزایش تاب آوری سیستم بسیار مهم می باشد.


در ادامه مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گلستان با بیان  اینکه در استان با تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی مواجه هستیم، تصریح کرد:  در حوادث طبیعی همچون سیل، زلزله، طوفان با پیشرفت علم و دانش می توان مانع بروز حوادث و کاهش خسارتهای ناشی از آن گردید.

تجری افزود: در تهدیدات غیر طبیعی که  توسط دخالت بشر ایجاد می شود با پیشرفت علم و تکنولوژی این تهدیدات نیز گسترده تر می شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل  گلستان اظهار داشت: قبل از وقوع این تهدیدات باید تدابیری اتخاذ شود تا کمترین آسیب به بخش زیرساختها وارد آید.

در بخش دیگر از همایش فرمانده پایگاه بسیج امام سجاد (ع)  شرکت با اشاره به اینکه بسیجیان بارها و بارها ثابت کرده اند که می‌توانند نسبت به رفع مشکلات کارآمد عمل کنند گفت: همکاران  بسیجی شرکت  همواره آماده خدمت رسانی به مردم و کمک در بحران ها و شرایط اضطراری می باشند.

 سید منصور هاشمی افزود: همکاران بسیجی  با دقت، پشتکار و روحیه جهادی و بسیجی  در زمان بحران آب از طریق سرکشی و بازرسی های شبانه از تاسیسات و تجهیزات صنعت و همچنین فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف آب در مساجد، محلات و مدارس اقدامات مناسب و اثربخشی در این زمینه داشته اند.

وی گفت :مدیریت صحیح شبکه‌های آب‌رسانی استان با هدف کاهش تلفات آب؛ نظارت دقیق بر مقاوم سازی تاسیسات و  افتتاح بزرگترین آب  شیرین کن شمال کشور را در شهر بندرترکمن با نظارت بخش  مهندسین بسیجی و متخصصین شرکت عنوان کرد.

هاشمی گفت : با همکاری حوزه پدافند غیرعامل در سال آینده تیم‌های واکنش سریع بسیج را به منظور افزایش سرعت کمک‌رسانی در شرایط بروز بحران تشکیل خواهیم داد و پایگاه بسیج به عنوان محور اصلی در  این مانورها وارد عمل خواهد شد

در ادامه محمدی  جانشین مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گلستان با بیان اصول پدافند غیرعامل گفت : پدافند غیر عامل را مجموعه اقدامات غیر مسلحانه در راستای پایداری ملی و جلوگیری از به مخاطره افتادن امنیت ملی عنوان کرد

با بیان اینکه که تهدیدات سایبری جزء مهم ترین و گسترده ترین تهدیدات به شمار می رود افزود: استفاده گسترده از سیستم های کنترل صنعتی در زیرساخت ها و سامانه های حیاتی کشور، موجب شکل گیری نوع جدیدی از حملات سایبری به شبکه های بزرگ صنعتی کشورمان شده است  .

وی گفت : اکنون دیگر زمان تهدید نظامی نیست بلکه جنگ کنونی جنگ نرم جنگ سایبری، جنگ اقتصادی و ... است و دشمنان می خواهند با این هجمه ها اسلام را از ما بگیرند،آنها قلب و ذهن مردم را مورد هدف قرار داده اند و       می خواهند با راه اندازی جنگهای نرم و فشارهای اقتصادی از مردم علیه دولت استفاده کنند لذا امروز حمله و تهدید علیه کشورها دیگر آفند و حمله نظامی نیست پس ما هم باید متناسب با حملات دشمن پدافند کنیم.

 در پایان جلسه پروژه های پدافندی، حفاظت فیزیکی و بصری شرکت در راستای مصون سازي، بازدارندگي و ايجاد تمهيدات بسترهاي لازم براي ادامه خدمت رساني و ارائه خدمات به مردم در مواقع اضطراري در مناطق 13 گانه استان به صورت تصویری و از راه دور با هزینه ایی بالغ بر928 میلیون تومان افتتاح گردید

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت