» » با میزبانی صنعت آب و برق استان گلستان : مانور تمرینی آموزشی شمال شرق کشور برگزار شد

با میزبانی صنعت آب و برق استان گلستان : مانور تمرینی آموزشی شمال شرق کشور برگزار شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت :مانور تمرینی آموزشی شمال شرق کشور با میزبانی شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل صنعت آب و برق استان گلستان به صورت دورمیزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، مهندس بهزاد هرمزی اظهار داشت :مانور مناطق 6 گانه کشور با شرکت 3استان معین خراسان رضوی ، خراسان شمالی و سمنان روز چهارشنبه 21آبان ماه با حضور مهندس رجبی معاون مدیر کل پدافند غیر عامل وزارت نیرو ، مهندس کرکانی مدیر کل پدافند غیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیران شورای هماهنگی بحران و پدافند استان های معین به صورت ویدئو کنفرانس و دورمیزی در راستای آمادگی لازم در مواقع بحران و توان عملیاتی شرکت های خدمات رسان در صنعت آب و برق برگزار شد.

وی تصریح کرد : با توجه به شیوه ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی اجرای سناریوهای عملیات امداد و خدمات رسانی در شرایط بحرانی امکان پذیر نبوده و به صورت دور میزی با برنامه های از پیش تعیین شده با هماهنگی مدیران و شورای پدافند صنعت آب و برق استان گلستان برگزار گردید .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان بیان داشت : سوانح و بحرانها می توانند در هر زمانی به وقوع بپيوندند و موجب مرگ؛ جراحت افراد و بی ثباتی در اقتصاد گردد هر چقدر جوامع گسترده تر و بزرگ تر می شوند تعداد و نوع سوانح بالقوه بيشتر می شود. به دليل پيشرفتهای تکنولوژيکی، اجتماعی و سياسی موجود در اين جوامع، اغلب تاثـير اين سوانح شديدتر می شود که آمادگی در مقابل وقوع بحران ها از جمله فعالیت های اساسی سازمان ها می باشد.

هرمزی افزود :طبق سناریوی برنامه ریزی شده اجرای مانور در شهرستان علی آباد کتول با اکیپ های خدمات رسان صنعت آب و برق از جمله شرکت آب و فاضلاب ، شرکت توزیع برق ، نیروگاه و آب منطقه ای در محور های ساعت صفر شروع عملیات ، بازبینی و تهیه گزارشات و نقشه های محل های حادثه دیده ، اعزام اکیپ های امدادی و واکنش سریع شرکت آب و فاضلاب از شهرهای معین گرگان و گنبد در قالب 4تیم عملیاتی با تمام تجهیزات و امکانات مقابله با بحران و اقدام ، تعمیر و بازسازی محل های حادثه دیده تدوین شده انجام گردید.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در پایان هدف از اجرای این مانور را ارتقای سطح آمادگی در اعضای سازمان و یا حتی جامعه خواند و اظهار داشت : ارزیابی عملکرد برنامه های عملیاتی، مشاهده و ارزیابی نحوه استفاده از تجهیزات فیزیکی، تقویت سیاستها و روشهای تعیین شده در سیستم، آزمایش میزان آمادگی و هماهنگی بین گروهها و سازمانهای مسؤل و نیز برآورد کیفی و کمی منابع از جمله مواردی است که توسط مانور ارزیابی میگردند.

با میزبانی صنعت آب و برق استان گلستان : مانور تمرینی آموزشی شمال شرق کشور برگزار شد

آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :40-32480330-017 دورنگار:32480317-017
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت