صفحه اصلي > خبرها / اخبار شهرستان > با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی در سال گذشته صورت گرفت : انجام بیش از 50هزار مورد آزمون کلر سنجی در شهرستان گالیکش

با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی در سال گذشته صورت گرفت : انجام بیش از 50هزار مورد آزمون کلر سنجی در شهرستان گالیکش


25 فروردین 1400, 05:54. نويسنده: it

مدیر امور آب و فاضلاب گالیکش از انجام بیش از 50هزار مورد آزمون کلرسنجی آب در سال گذشته در این شهرستان و روستاهای تحت پوشش خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، مهندس"مظاهر ملکان " با اعلام این خبر  افزود : کلرسنجی آب با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای مشترکین در شهرستان گالیکش و روستاهای تحت پوشش به صورت مستمر انجام می گردد.

مدیر امور آب و فاضلاب گالیکش تصریح کرد : 574 مورد آزمون میکروبی ، 35 مورد آزمون شیمیایی و 4هزار و 626مورد آزمون کدورت سنجی در راستای بهبود وضعيت كيفي آب در سال گذشته صورت گرفته است .

وی تصریح کرد : تعویض 238 فقره کنتور خراب و فرسوده، ، نصب 2 فقره کنتور حجمی ، تعویض 5 مورد شیر آلات ، رفع 437مورد اتفاقات شبکه توزیع و خطوط انتقال  و رفع 534 مورد اتفاقات انشعابات مشترکین  از دیگر اقدامات اين امور در مدت مذکور بوده است .

ملکان افزود : اجرای بیش از 1000متر اصلاح خط انتقال آب شرب، مرمت و بازسازی 300 متر خط انتقال ، احداث 200 متر مکعب مخزن در روستای قوشه چشمه کیارام ،بهسازی و تجهیز 300متر خط پمپاژ ،راه اندازی 1حلقه چاه جدید  و 1 حلقه لایروبی و لوله گذاری چاه از دیگر فعالیت های این امور در سال 99 بوده است .

مدیر امور آب و فاضلاب گالیکش اظهار کرد :41 مورد تعمیر و تعویض تابلو ، 3 مورد تعمیر کنترل دور ، 2 مورد تعویض و تعمیر اینورتر و 1 مورد تعویض الکتروپمپ شناور از دیگر فعالیت های این امور در این مدت بوده است .

وی در پایان تصریح کرد : با همت و تلاش همکاران آبرسانی سیار به تعداد 127 سرویس  به 12 روستا این شهرستان با 2تانکر سیار انجام گردید تا روستاهای محروم با مشکل تامین آب شرب سالم و بهداشتی مواجه نباشند .

 

 

با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی در سال گذشته صورت گرفت : انجام بیش از 50هزار مورد آزمون کلر سنجی در شهرستان گالیکش


بازگشت